VALORANT 3.05 Güncellemesi Geldi!

Merhaba arkadaşlar, dün sabah saatlerinde VALORANT’a yeni bir yama geldi. Aslında bunları önceden yazarak paylaşmak daha mantıklı ama yetişemedim. Ben de bu seferlik böyle olsun, bir yerinden başlayayım istedim. Şimdilik sade postlar halinde gelecek fakat bazı sorunları çözdükten sonra kayıt alıp video şeklinde de paylaşmayı düşünüyorum. Şimdilik çok vaktim yok o yüzden hızlıca yenilikleri paylaşıp kapatayım diyorum. Liste yazılarında sık yorumlarım olacak fakat teknik yazılarda hızlıca yazıp geçmeye yönelmeyi düşünüyorum. Keyifli “oyunlar” 🙂

VALORANT

YENİ HARİTA!

VALORANT

PERFORMANS

VALORANT

AJANLAR

ARTÇI SARSINTI (C)

Artık şunlara da hasar veriyor:

-Killjoy’un Alarm Botu

-Killjoy’un Nanosürü’sü

-Killjoy’un Tecrit’i

-Cypher’ın Bubi Tuzağı

-Reyna’nın Kem Göz’ü

-Sage’in Bariyer Küresi

-Sova’nın Keşif Oku

-KAY/O’nun SIFIR/Noktası

UYDU SALDIRISI (X)

Artık şunlara da hasar veriyor:

-Killjoy’un Nanosürü’sü

-Cypher’ın Bubi Tuzağı

-Sage’in Bariyer Küresi

-Sova’nın Keşif Oku

-KAY/O’nun SIFIR/Noktası

AVCI’NIN HİDDETİ (X)

Artık şunlara da hasar veriyor:

-Killjoy’un Nanosürü’sü

-Cypher’ın Bubi Tuzağı

-Sage’in Bariyer Küresi

-Sova’nın Keşif Oku

-KAY/O’nun SIFIR/Noktası

BOMBOT (C)

– Maksimum hasarı azaldı: 125 >>> 80

– Minimum hasarı azaldı: 50 >>> 30

– Bedeli azaldı: 400 >>> 300

**Bombot’a karşı daha fazla taktik yapılabilmesine ortam sağlamak adına hem verdiği hasarı hem de yeteneğin satın alınma bedelini azalttık. Bu değişiklik, Raze oyuncularının Bombot’u alan açmak için kullanma sıklığını da attıracaktır.

TARET (E)

Nerf:

-Mermilerin yavaşlatma etkisi azaldı: %72,5 >>> %29,5

**Vurulma etkisi, silahların saçılma oranıyla birleşince Taret’i aşarak bastırmak zorlaşıyordu. Bu düzenlemeler Taret yeteneğinin baskınları engelleme gücünü birazcık azaltarak rakiplere karşısında oynamak için daha fazla seçenek sunacak.

VALORANT

REKABET

VALORANT

İLERLEME&SOSYAL

VALORANT

HATA DÜZELTMELERİ

Yeni Savaş Bileti Battle Pass

Yeni savaş bileti bence rezalet. Yani son gelenden sonra insan biraz beklentiye giriyor fakat Valorant, inişli çıkışlı ilerlemeyi seviyor sanırım. Yani beklenti karşılamamayı ve beklentisizliği ödüllendirmede bir numara oyun. Sırf radyanit puanları için mecbur alacağım fakat değmez. Ayrıca Metin2 oynuyorum bu kadar kılıç Metin2’de yok kardeşim FPS  oyunu oynuyoruz briaz daha bıçak, karambit, kelebek, farklı tarz konsept tasarımlar falan getirilmeli üst üste kaçıncı kılıç bu? Hem yeni koleksiyon hem de savaş bileti yine kılıç. Önceki pass yine kılıç, önceki koleksiyonlar kılıç. Baydı biraz ha riot?

Yeni Zedd Spectrum Koleksiyonu

Spectrum Classic 2.675VP
Classic için oldukça hoş bir görüntüsü olduğunu söyleyebilirim. Tekil almaya değmez fakat set alıyorsanız da vazgeçilmez bence.
Spectrum Bulldog 2.675VP
Bulldog pek kullanmam ve bu skinle de pek uyuştuğunu sanmıyorum. Buna biraz daha civcivli bir şey yakışır. Sanırım seti alsam da Bulldog'da K/TAC tercih ederim.
Spectrum Guardian 2.675VP
Guardian ağır ve kaba bir silah olduğu için dengelediğini düşünebiliriz. Ben böyle zarifleştirmeyi tercih etmiyorum, kabaysa daha kaba olmalı bence ama kötü diyemem.
Spectrum Phantom 2.675VP
Phantom zarif ve efektif bir silah. Bu animasyonlar ve tasarım da zarafetine zarafet katmış ve eğlenceli bir hale getirmiş diyebiliriz. Tekil alabileceğim tek parça.
Spectrum Kılıç 5.350VP
AVM'lerde veya havalimanlarından aşina olduğumuz dedektör görüntüsü. Oldukça gereksiz olduğunu düşünüyorum. Saydamlaşması ve ledleşmesi olmasa çöp.
Spectrum Uğuru 475VP
Ben uğurunu çok beğendim çünkü flat uğurları takmaktan çok hoşlanıyorum. Açılır kapanır animasyonlu bir uğur olarak gelse sadece bunu bile alabilirdim.
Zedd Uğuru 475VP
Zedd uğuru da bir o kadar çöp. Setin yanında verildiğinde satma veya silme seçeneğim olsa bir saniye düşünmem. Başka font mu yoktu Riot?
Spectrum Spreyi 325VP
Onca yapılabilecek sprey varken bu mu? Havai fişekler, diskomsu şeyler vs... bitti ve bunu mu buldunuz? Rezalet.
Spectrum Kartı 375VP
"Param Var" kartlarını hep beğendim. Bu da oldukça güzel tasarlanmış. Eğlenceli ve disko&dj havasını çok güzel yansıtırken valorant çizgisinden de sapmıyor. Kartı tekil alabilirim belli olmaz.

21 yaşında oldschool blogger :) aslında hakkımda söylenebilecek çok daha fazla şey olduğunu ben de biliyorum. zaten "ben kimim?" sayfası da bunun için yapılmadı mı? eksik olduğunu düşünüyorsan sen de yorum yaparak eklemeler yapabilirsin. filtrelemeyeceğime güvenebilirsin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir