Selam! Yine Ben…

Resmen şu yazıya başlarken kendimi beş dakika öncesinden daha genç hissediyorum. O kadar uzun zaman olmuş ki iki satır yazmayalı, aniden yazma ekranıyla karşı karşıya kalınca eski bir dostumu görmüş gibi neşelendim. Bir anda ekranın karşısında 21 yaşındaki gençten ziyade 13 14 yaşlarındaki şimdiye nazaran çok daha toy çocuk oturuyor oldu. Evet hala toy olabilirim ama her şeyden habersiz o çocuk hallerimi hatırlayacağımı hiç düşünmezdim bu ekran sayesinde.

bir webmaster doğuyor

Tek derdi gizli gizli metin2 oynamak olan bir çocukken bir gün elimde çay ile bilgisayar başında otururken bir metin2 pvp server sitesine girmiştim. Orada bir şifre veya kullanıcı adı gibi bir şey kopyalamam gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Sağ tıkladım ve ilk defa seçenekler dikkatimi çekti. En altta (şuan tıklarsanız da görebileceğiniz) Öğeyi Denetle adında bir seçenek vardı. Denetlemeyi o zaman gördüğümde doğruluğunu gösterecek sanırım gibi aptalca bir düşünceye kapılmıştım. Gel gelelim uzaktan yakından alakalı bile değillerdi.

sonra ne oldu?

Önce bozduğumu düşündüm bir şeyleri. Sonra sayfanın hala durduğunu fakat altta sadece bir takım saçma sapan yazılar çıktığını gördüm. Onu kapattığımda veya açtığımda bir şeyler değişmiyordu. Ama mouse ile üzerlerine geldiğimde bir şeylerin üzerinden geçerken sayfa kısmında bir yerlerin hafif saydam bir şekilde belirtildiğini gördüm. Tıklayınca bir şey olmuyordu ama tıklayıp silince gözüken yer de siliniyordu. Bu en başta korkuttu ama yenilendiğinde hiçbir şeyin değişmediğini görünce rahat rahat kurcaladım.

Sonrasında da zaten zaman içinde kendimi geliştirip irili ufaklı bazı projeler yarattım veya içinde bulundum. Öğrene öğrene çize boza bir şeyler deneye deneye bir şekilde öğrendim. Sonra aniden hiçbir şey olmadan sıkıldım. Bir şeyleri istediğim gibi yapamadığımda üstüne gidecek cesaretim olmadığı için bir şeyleri yapamadığımda tamamen bırakma kararı aldım. Ve şimdi tekrar deniyorum. Eskisinden çok daha fazla hikayem ve tecrübem var. Eskisinden daha yaratıcı değilim belki ama gördüğüm daha fazla şey sayesinde o açığı kapatabileceğime inanıyorum. Ama sanmayın ki yaratıcı fikirlerim yok 😀

Peki bu blog neden var? Ne yapacağım bu blogda?

Bu blog benim içimi dökmem için var. İçimi dökmeyi sadece dertleşmek anlatmak gibi düşünmeyin. Paylaşmak da dahil buna. Oynadığım oyunlarla ilgili öğrendiğim şeyleri, kendi oynayışlarımı, kendi keşiflerimi paylaşmak istediğimde muhatap aramak yerine buraya yazmak benim için daha verimli olacak. Gördüğüm filmleri, başlamak istediğim dizileri, duyduğum kitapları ve daha fazlasını burada değerlendirmek istiyorum. Okursunuz okumazsınız orasını bilemem. Ama ben yazmak istiyorum.

Kendinde gördüğün en büyük sorun ne diye soran olsa yazmayı ve okumayı unutmak derim. Eskiden kitapsız günüm geçmezken 4 yıldır elime tek bir kitap almışlığım yok. Çok üzüldüğüm bir durum. Yakın zamana kadar tek başıma dizi veya film dahi izleyemiyordum. Kimseyle de izlemek gelmiyordu çoğu zaman içimden. Bu bir eksiklik. Sık sık blogları, portalları takip ederdim. Dergi okurdum araştırmalar yapardım. Resmen uzay mekiği gibi parçalarımı bıraka bıraka büyüdüm. Şimdi ise her şeyi geri toplama zamanı.

Yazmak ile başlıyorum yola. Okuduklarımı, izlediklerimi ve gördüklerimi yazarak. Zamanla düşündüklerimi de yazarak devam ederim. Sonra okumayla devam etmek istiyorum ve okuduğumu tekrar yazarak yaşamak istiyorum. Tahammülsüz olan ben hiçbirini yapamıyor ve gayet bunların eksikliğini yaşıyor. Bunları kimse bana dayatamaz, deneyenler oldu tabii ki ama ben istemedikten sonra kimse zorla bir şey yaptıramaz. O yüzden artık yavaş yavaş isteme vaktim geliyor. Bu süreçte yanımda olan veya olacaklara şimdiden teşekkürler 🙂 Aramıza katılıp sonradan tanıyarak bu yazıyı okuyan olursa ona da hoşgeldin diyorum 😀 Herkes sağlıcakla, biz sevgiyle kalalım. Kendinize dikkat edin, buralarda sık sık görüşmek üzere ♥

21 yaşında oldschool blogger :) aslında hakkımda söylenebilecek çok daha fazla şey olduğunu ben de biliyorum. zaten "ben kimim?" sayfası da bunun için yapılmadı mı? eksik olduğunu düşünüyorsan sen de yorum yaparak eklemeler yapabilirsin. filtrelemeyeceğime güvenebilirsin :)

12 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir