İzleyebileceğiniz Diziler#1

Isınıyor muyuz yavaştan? Çok üst üste gönderi girmiyorum biraz daha sindire sindire yazmayı tercih ediyorum blogun başlarında. Çünkü hala çoğunuz blog takip etmeye yabancısınız. Siz yavaştan konsepti çözene kadar ağırdan alarak farklı türde içerikler çıkarmaya çalışıyorum. Normalde öneri postlarına bu kadar erken girişmezdim aslında. Blog Nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için menüdeki sayfaya gidebilir veya buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi yavaştan bu yazıya geçelim.

Aslında “sevdiğim” başlığı altında yazmayı tercih ederim. Sevdiğim filmler, romanlar, diziler vb… Ama bu hafta dinlediklerim adlı bir postu yazdıktan sonra “ee bundan bize ne” tarzı tepkiler aldığım için yine okurlar “ısınana” kadar yazım üslubunda da değişikliklere gitmeyi düşünüyorum. Bu yüzden sevdiğim ögeler yerine önerebileceğim veya beğenebileceğiniz başlıkları altında yazmaya devam edeceğim. Şimdi gelelim listemize.

1. Ragnarok

3.6/5
2020

2020

Norveççe

Norveççe

IMDb 7.5

IMDb 7.5

Aslında öyle ölmeden önce kesin izleyin tarzında harika bir yapım değil ama vakit geçirmek istiyor ve mitolojiyle ilgileniyorsanız çerez niyetine akabilecek bir dizi. Düşük bütçe ayrıldığı apaçık ortada ama konu İskandinav Mitolojisi olunca bir şekilde ilerliyor. Diziye çok puan veremiyorum çünkü çapsız bir Thor dizisi gibi. Ama kısa bir dizi olduğu için görmezden gelinebilecek şeyler.

Senaryo Yaratıcılığı 4 / 10
Uygulama 6.5 / 10
Çekim Kalitesi 8 / 10
Diyaloglar 9 / 10

2. Barbarians

4.5/5
2020

2020

Almanca

Almanca

IMDb 7.2

IMDb 7.2

İskandinavya taraflarından çıktık artık. Bu dizimiz Roma İmparatorluğu ve Barbar Toplulukları arasında geçiyor. Roma’nın barbarlardan aldığı bir çocuk ve bu çocuğun büyüdüğünde tekrar barbar toplumuna Roma himayesinde önderlik etmesi beklentisi üzerine gelişiyor olay örgüsü. Okurken anlaması biraz zor gelebilir ama dizi gayet sürükleyici ve anlaşılır. Bence izlenebilir.

Senaryo Yaratıcılığı 8 / 10
Uygulama 7 / 10
Çekim Kalitesi 9 / 10
Diyaloglar 6 / 10

3. Sherlock

5/5
2016

2016

İngilizce

İngilizce

IMDb 9.1

IMDb 9.1

Çoğumuzun “Robert Downey JR.” ile tanıdığı ünlü dedektif Sherlock Holmes bu sefer yine usta bir aktör Benedict Cumberbatch tarafından canlandırılıyor. Yani Iron-Man ve Dr. Strange 😀 Sherlock’un konusu anormal derecede iyi gözlem yapan ve beynini verimli kullanabilen bir dedektifin olayları çözme yeteneği. Yani tüm olay örgüsü tek bir kişi üzerinden dönüyor fakat oldukça prestijli ve havalı.

Senaryo Yaratıcılığı 7 / 10
Uygulama 8 / 10
Çekim Kalitesi 9 / 10
Diyaloglar 10 / 10

Evet bu yazının da sonuna geldik. Serilerin daha başları olduğu için stabil üçer üçer paylaşırım sanırım. Zamanla bazı yazılarda düşüş bazılarında artış görülebilir. Önceki seri post için de söylediğim gibi şablonları değişebilir. Yani bazı şeyler rayına tam olarak oturana kadar aynı serinin farklı tasarımlı hallerini görebilirsiniz. Beğenilerinizi veya eleştirilerinizi yorumlarda görmek isterim. Yorumlar yapılmadıkça nasıl bir yoldan gittiğimi göremiyorum. Şimdiden destekleriniz için teşekkürler. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere gülücüklerle kalın 🙂

21 yaşında oldschool blogger :) aslında hakkımda söylenebilecek çok daha fazla şey olduğunu ben de biliyorum. zaten "ben kimim?" sayfası da bunun için yapılmadı mı? eksik olduğunu düşünüyorsan sen de yorum yaparak eklemeler yapabilirsin. filtrelemeyeceğime güvenebilirsin :)

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir